Avukatlık & Danışmanlık & Pro Bono Publico

AKIŞOĞLU Hukuk & Danışmanlık hukuki sorularınıza ilişkin en kaliteli şekilde cevap vermeye çalışmaktadır. Şirket, dernek ve vakıflar başta olmak üzere sürekli hukuki yardım ve danışmanlığa ihtiyaç duyulan alanlarda hizmet verilmektedir. Bundan başka Hukuk Büromuz, hukuk ve ceza davaları ile icra takipleri ve bunlara ilişkin davalarınızı kısa sürede sonuçlandırmak için temel ilkeleri çerçevesinde kaliteli bir şekilde yürütmektedir. Ayrıca; Büromuz, avukatlık hizmetinin toplumsal boyutundan hareketle hukuki danışmanlık ihtiyacı duyan sivil toplum kuruluşlarına ücretsiz hukuki yardım hizmeti sunmaktadır.

ÇALIŞMA ALANLARI

YÜKSEKÖĞRETİM HUKUKU

Yükseköğretim mevzuatı ile ilgili olarak üniversitelere, akademisyenlere ve öğrencilere hukuki yardım ve avukatlık hizmeti sunulmaktadır.

Law 6

İDARE HUKUKU

İdari yargı kapsamına giren iptal davaları, tam yargı davaları, idari sözleşmelerden doğan davalar ve tespit davaları ile ilgili olarak hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunulmaktadır.

Law 9

SÖZLEŞMELER HUKUKU

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incidunt ut labore. Sadips ipsums et dolores ficilis ametis uns etras.

AİLE HUKUKU

Nişanlanma, evlenmenin şartları, evliliğin sona ermesi, anlaşmalı boşanma, mal rejimleri, mal rejimlerinin sona ermesi ve tasfiyesi ile ilgili dava süreçlerinde hukuki yardım ve avukatlık hizmeti sunulmaktadır.

GAYRİMENKUL HUKUKU

Taşınmazlarla ilgili ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümü için başvurulacak hukuki yollarda avukatlık hizmeti sağlanmaktadır.

TÜKETİCİ HUKUKU

Tüketicinin korunmasına ilişkin yasal düzenlemeler çerçevesinde, tüketici işlemi ve sözleşmeleri kapsamına giren uyuşmazlıklarda tüketici hakem heyetleri ile tüketici mahkemelerine yapılacak başvurularda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunulmaktadır.

İCRA VE İFLAS HUKUKU

2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu çerçevesinde icra takip ve iflas dosyalarında avukatlık hizmeti sunulmaktadır.

MİRAS HUKUKU

Miras hukuku ile ilgili mevzuat çerçevesinde, mirasçılık belgesi, terekenin tespiti, mirasın paylaşılması ile ilgili avukatlık hizmeti sunulmaktadır.

İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU

İş sözleşmeleri, iş sözleşmelerinin feshi, işçi alacakları ve iş mevzuatı ile ilgili konularda işçiler ile işverenlere hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ayrıca sosyal güvenlik hukuku kapsamında avukatlık hizmetleri yürütülmektedir.

HUKUKİ DANIŞMANLIK İÇİN SORUNUZU İLETEBİLİRSİNİZ

AVUKATA SOR